חיפוש

האם קפה בריא?

עודכן ב: פבר 25

ובכן, בעבר אכן הייתה זו שאלה. רב האנשים סברו שמומלץ לשתות כוס אחת, אולי שתיים ביום כך שהדבר לא יזיק לבריאות האדם יתר על המידה.

בשנים האחרונות עוד ועוד מחקרים מחקרים מוכיחים אחרת כך שהיום כבר רב האנשים מחזיקים בדעה שעד 4 כוסות קפה ביום זה בסדר.


באנו לעשות לכם סדר!

ע''פ מחקרים מהשנים האחרונות נמצאו לקפה אינסוף סגולות, בניהם הפחתת עיייפות (מין הסתם), שיפור הזיכרון, העלאת מצב הרוח, העלאת רמת האנרגיה, שיפור זמן תגובה, תפקוד נפשי כללי ואפילו מניעת מוות!


קפה יכול לעזור לך לרדת במשקל

ידוע כי כיום, כדורי שריפת שומן הנמצאים בשימוש מאסיבי בארה''ב מכילים כמות גבוהה במיוחד של קפאין. הסיבה לכך היא שקפאין הוא גורם להאצת חילוף החומרים בגוף בין 3%-11% ואת קצב שריפת השומן לאנשים עם עודף משקל ב10% ולאנשים שאינם סובלים מעודף משקל קצב שריפת השומן יכולה לעלות אף ל29%!

קפאין הינו הממריץ הטבעי היעיל ביותר שידוע לנו בכדי לעזור לירידה במשקל, עם זאת אין עדין בכח המדע להוכיח כי גם בשימוש ארוך טווח קפאין מסייע בירידה במשקל אלא לאנשים שאינם צורכים קפאין בצורה קבועה וצורכים זאת בעבור ירידה במשקל בפרק זמן מוגבל בלבד.


שיפור ביצועים גופניים

אם היית לא מזמן במכון כושר בוודאי ראית לא מעט אנשים השותים קפה בדרך אליו או בסמוך להתחלת האימון שלהם, נסה זאת גם בעצמך. על פי מחקרים – צריכת קפה בחצי השעה שלפני האימון תתרום לשיפור ביצועיך ב11%-12%. קפאין מסייע בשריפת שומן והופך את השומן לחומצת שומן שתעזור לך להשתמש בו כדלק במהלך האימון.


קפה הופך אותך למאושר יותר

בשנים שאנו נמצאים אחת המגמות המדאיגות ביותר שחווה החברה המערבית היא דיכאון, לרעיה – 4.1% מתושבי אר''הב מעידים כי הם סובלים מדיכאון. מחקר עצום שבדק כ200,000 אלף איש הכריע שאנשים השותים 4 כוסות קפה ומעלה בעלי סיכון של 52% פחות להיכנס לדיכאון מאשר אנשים שלא שותים קפה.

מונע מחלות סרטן - סרטן כבד וסרטן המעי הדק

שני סוגי הסרטן הללו ממוקמים במקום השלישי והרביעי בהתאמה בכל הנוגע למחלות סרטן אשר מובילות למוות. במחקר שנערך בקרב כ- 500,000 איש נמצא כי שתיית קפה של למעלה מ-4 כוסות ביום יכולה להוריד את הסיכוי לחלות בסרטן מסוגים אלו בכ-15%.


עשוי למנוע מוות!

כן כן, פשוט כך. במחקר שכלל למעלה מ120,000 אנשים נמצא כי אנשים השותים קפה באופן קבוע פשוט חיים יותר זמן.
למרות שלל היתרונות שמנינו פה, ישנם מחקרים מוצקים אשר מעידים אחרת על הפרי האהוב שלנו. הבה נכיר גם אותם


מצב לחימה וריחוף כרוני

קפאין משחרר בגוף את אותם האינזימים שמשתחררים כאשר אנו נמצאים במצב לחימה או במצב של ריחוף. ספיגת הקפאין בגוף מדמה מצב של לחץ, אובדן או עימות ובכך מפרישה לנו את שלל ההשפעות החיוביות שדברנו עליהם עד כה על מנת שיצליח לעבור את המצב אליו הוא נקלע כביכול. על פניו, אין בדבר סיבה לדאגה אך כאשר אנו מרגילים את הגוף להיות במצב זה בצורה מתמדת כאשר אנו שותים קפה לאורך כל היום הגוף עשוי שלתפקד לא כהלכה כאשר הוא נתקל ברגע אמת ולשחרר את אותם האינזימים המשוחררים במהלך היום כך שלא תצליח לתפקד בצורה שתצטרך על מנת לחשוב או לפעול מהר דיו במהלך הסיטואציה. אפשר לדמות את מקרה לאזעקת שריפה שפורצת כל יום, בפעמים הראשונות הגוף ירתע אך כאשר הוא שומע את אותה אזעקה שוב ושוב הוא כבר לא מגיב באותה הצורה גם אם אכן פורצת שריפה בסוף.


התמכרות לקפאין

כאשר אנו מתמכרים לקפאין אנו סוחטים את הגוף לספק עוד ועוד אדרנלין שעות על גבי שעות, דבר זה מאוד לא בריא ואף עשוי להוביל להזדקנות, עור פגום, ערפול מוחי, לבעיות מיקוד וריכוז קשות, עייפות, נשירת שיער ועליה במשקל. אוכלוסיית הסיכון המרכזית הם אנישם בטווח הגילאים של 30-50. תסמינים על כך הם חוסר איזון בדם, כאבי ראש, נדודי שינה, חרדה, עצב מסותתר דפרסונליזציה, התייבשות כרונית ואבנים בכליות.


סיכום


לקפה יש יתרונות רבים. כמו כל דבר בחיים צריך למצוא את האיזון. קפה גורם לנו להרגיש טוב וטוב שנצרוך אותו. עם זאת, אל לנו להסתמך עליו על מנת לבצע פעולות - כאשר לגורם חיצוני יש שליטה רבה על חייך הוא מפסיק להסב לך אושר ואתה נהיה תלוי בו. המלצתינו היא שתבדקו את עצמכם - האם אתם צורכים קפה על מנת לבצע פעולות בחיי היום יום שלכם? האם בלי הקפה הייתם מתפקדים בצורה דומה? האם ללא שתיית הקפה שלכם בבוקר אתם נהיים עצבניים או שיש לכם כאב ראש?אנחנו האחרונים שנרצה שתצרכו פחות קפה,כן? אך חשוב מכך היא הבריאות שלכם. אם עניתם על השאלות ששאלנו תשובות חיוביות נסו מעט להפחית את צריכת הקפה שלכם ולמצוא את המינון הנכון של בין הסמכות על כוחות עצמכם לבין ההנאה מהמשקה הנפלא הזה.

מקורות:

https://www.healthline.com/nutrition/top-13-evidence-based-health-benefits-of-coffee#TOC_TITLE_HDR_15


https://www.medicalmedium.com/blog/caffeine-truthsמצאתם טעות בכתבה? זה קורה גם לטובים ביותר ;)

שלחו לנו הודעה ונתקן!אהבתם? נשמח אם תפרגנו לנו, תשתפו חברים ובכללי תהיו מרוצים שיש לכם מקור טוב ואמין לצרוך ממנו מידע בעברית.

#קפה #בריאות #מקדמים_את_תרבות_הקפה_בארץ

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול